Bir Hayalim Var

2012 senesiydi ilk spor içerikli araştırma sitesi yaratma fikri aklıma düştüğünde. Düşündüm danıştım tartıştım fakat aklıma düşeni eyleme geçiremedim. Yıllar geçti spor kültürünü (henüz var olmayan) tüm kesimlere yaymak, spor bilincini aşılamak için akademisyenler ve profesyoneller ile birlikte Spor Gönüllüleri Derneğini kurduk.

Ben bu arada Emre adında bir bıdık annesi oldum. Onunla birlikte hayallerim daha da arttı. İçimdeki hayali gerçekleştirme arzusu ve bunu paylaşma isteği tekrar blog yazma fikrini doğurdu. Çünkü ben Sporcu Yetiştirmek istiyorum. Annesi olarak ona sunabileceğim imkanları bu yönde geliştirip, son kararı elbette ona bırakacağım. Oğlum hareket bilincinin farkında olarak büyüsün, spor yapmayı erginlik dönemine geldiğinde tepeden inme yönlendirmeler ile değil doğumundan itibaren deneyimleyerek fark etsin istedim. Biliyorum ki bir toplumda sporcu yetişmesinin en büyük pay sahibi aileler. (Devletin, yerel yönetimlerin,okulların, üniversitelerin, eğitimcilerin paylarına şimdilik değinmiyorum ki aslında birbiri içerisine geçmiş zincirler gibiler) Aileler çocuklara neyi verirse çocuk onu alıyor.Hangi yaşta neler yapmalı, nasıl yönlendirmeler de bulunmalıyım araştırıp sizlerle paylaşacağım. Ahlaklı ve insani değerlere hakim bir sporcu yetiştirmek üzere çıktığım yolda, yalnız olmadığımı biliyorum. Gözlemlerimi, araştırmalarımı ve deneyimlerimi paylaşarak sporcu yetiştirmek isteyen ailelere, annelere biraz da olsa yol gösterebilirsem ne mutlu bana.

Yazar Hakkında

Çağla OKTAR

Sporun gelişmesine büyük katkı sağlayan Selim Sırrı Tarcan der ki ;

Ne hastalıklı bir düşünürden, ne de cahil bir pehlivandan hayır gelmeyeceğini bilmeli ve iyi düşünür, iyi iş görür, becerikli, çalışkan, disipline sadık, sağlam insanlar yetiştirmeye gayret edilmelidir.

Copyright © 2017. Olimpik Olacak Cocuk.