Give Me Five, MARIA!

26.11.2017 – O gün biraz halsizdim, evde bir o kanepede bir bu kanepede yatıp durdum. Bir tarafım maça gitmeyi çok istiyor diğer tarafım yat evde diyordu. Kaan Emre’yi alıp bensiz gitse, ben de evde dinlensem ne güzel olur di mi? İşte bir umut benimkisi olmayacağını bile bile;)

Neyse hazırlan Çağla , yüzüne gözüne bir şey sürersen kendine gelirsin deyip, çıktım yola. Maça gelen ekibi topladık. Kalabalığa kalmadan, girdik salona. Sonra başladık Çağla Büyükakçay ile Maria Şarapova’nın şovunu beklemeye…Emre daha önce gittiği basketbol ve tenis maçlarından aşinaydı seyirci olmaya. Ama ne var ki sonlara doğru sıkılıyor, o arada bir şov gerekir onun ilgisini çekecek.

 

Bu noktada Maria Sharapova ilgisi on numara oldu. Sadece maçta kalmasını sağlamak için değil tabi, hayatı boyunca hatırlayacağı ya da bizler tarafından hatırlatılacak bir anı olduğu için. 🙂

Sonrasında tekrar maça döndü.  Ve maç sonuna kadar durup, izleyebildi. O yaş için gerçekten zordu maç sonuna kadar durmak ama zorlamadık, ilgisini başka yerlere çekerek, maçta her ayrıntıyı anlatmaya çalıştık. Böylece maçın sonuna kadar kalabildik.

‘Maria sana nasıl çak yaptı ama’ diyerek ve arada videosunu izleterek tenis sporunu ön plana çıkarmaya çalıştık. Raketle oynamasına, gönlünce atıp vurmasına fırsat vererek ilgisini yüksek tutmaya çalıştık. Geçenlerde babası ‘Oğlum Beşiktaş’ımızın maçı var, götüreyim mi seni?’ dediğinde, Maria’da var mı?’ diye sordu 🙂 Çıtayı biraz fazla yükseltmiş olduğumuzu anladık:)) 

Gerek seyircisi gerekse organizasyonu ile çok güzel bir etkinlik oldu. İmzalı topumuzla birlikte bizim için de unutulmayacak bir anı…

Yazar Hakkında

Çağla OKTAR

Sporun gelişmesine büyük katkı sağlayan Selim Sırrı Tarcan der ki ;

Ne hastalıklı bir düşünürden, ne de cahil bir pehlivandan hayır gelmeyeceğini bilmeli ve iyi düşünür, iyi iş görür, becerikli, çalışkan, disipline sadık, sağlam insanlar yetiştirmeye gayret edilmelidir.

Copyright © 2017. Olimpik Olacak Cocuk.